Ve vesmíru se střídají všechna souhvězdí a každé má za pomoci Měsíce vliv na rostliny zde na Zemi. Bylo by veliká škoda nezkusit, jak mohou tyto vesmírné vlivy působit na rostlinky při jejich výsadbě, péči o ně a následně při jejich sklizni. Pěstovaná rostlina žije tím, že vyvíjí své jednotlivé části v plody, tedy užitkové orgány rostliny. Ty jsou rozděleny na čtyři skupiny. Jsou to kořeny, listy, květy a ovoce.
Jakmile přijdou takzvané kořenové dny, nastává nejvhodnější čas k okopávání záhonků a kořenové zeleniny. Mluvíme o okopaninách v kořenových dnech. Vývoj a růst plodů rostliny v kořenové části najdeme u ředkviček, ředkví, cukrové řepy, červené řepy, celeru, mrkve, černého kořene a podobných rostlin. Mohou se sem zařadit i brambory a cibule, nebo i česnek. Tyto kořenové dny přinášejí dobré úrody a k tomu nejlepší kvalitu skladování kořenové zeleniny.Další skupinou jsou listové zeleniny na list. Téměř u všech těchto druhů zeleniny jsou tvořeny plody ve formě listů. Do této kategorie zeleniny patří zelí, různé saláty, špenát, kapusta, růžičková kapusta, petržel, a zrovna tak krmné rostliny.
Chřestu se potom nejlépe daří, je-li vysazen a opečováván v tyto listové dny. Tato období jsou příznivá pro setí a péči o tyto listové zeleniny, avšak ne pro jejich sklizeň a uskladnění. Pro tyto činnosti, stejně tak jako pro sklizeň zelí na výrobu kysaného zelí, preferují se následující dny květin a ovoce. Dny květu a ovoce jsou také obdobím pro všechny kvetoucí rostliny ve dnech jejich květu. Je to velice příznivý čas pro setí a péči o všechny kvetoucí rostliny, ale také je to doba vhodná k okopávání a aplikaci křemíku pro rostliny na olej, to jest olejniny, jako je například len, řepka, slunečnice a tak dále. Jestliže v tyto dny řežete květiny do vázy, bude jejich vůně nejsilnější, ve váze zůstanou dlouho čerstvé a zbývající rostliny vytvoří mnoho nových bočních výhonků.