Venku je nepříjemně vlezlá zima. Fouká, je sníh a vlho a do toho se další vločky snášejí na zem. Co si do takového počasí obléci? Hodíme na sebe co nejvíce vrstev, punčocháče, kalhoty, tílko, triko, svetr, a tlustou bundu. Na hlavu čepici a pro jistotu dvoje teplé ponožky. Vycházíme z domu a říkáme si jak nám bude teplo. A nic. Stejně se venku klepeme zimou jak osiky. Jak to? Co jsme udělali špatně, vždyť vrstev máme dostatek. Odpověď naleznete na cedulkách oblečení. Zaměřte se na složení výrobků. Důvod, proč jste se nezahřáli bylo, že vaše oblečení je pravděpodobně složené z umělých materiálů jako je polyester. „Plastové“ materiály nedokážou regulovat teplo.
Je to jako byste chodili v igelitové tašce. Je možné že se cítíte v teple, ale za chvíli jste upocení a splavení. Na to abyste prožili zimu v teple vám stačí kousky z kvalitních materiálů. Je to sice větší investice, ale životnost je mnohonásobně delší. Vizuálně také budete působit honosněji. Největší výhodou je že místo 8 vrstev vám budou stačit třeba jen 3 vrstvy. Po kterých materiálech se poohlížet? Rozhodně po těch přírodních – vlna (v jakékoliv podobě a druhu), kašmír, bavlna, hedvábí, peří…
VLNA
Ta ovčí je jedna z nejpopulárnějších a nejpoužívanějších. Nezáleží, ale po které vlně sáhnete. Vhodnou alternativou k ovčí je Merino vlna či Alpaka vlna. Oblečení z vlny je termoregulační, antialergická a samočistící. Už žádný zažraný zápach v oblečení. Na které kousky je vlna nejvhodnější? Na svrchní vrstvy – svetry, saka a kabáty. Merino vlna je zvláště jemný druh vlny. Takové oblečení velmi dobře odvádí pot. Alpaka je lama pocházející z Peru. Pyšní se hustou vlnitou nebo dlouhou hedvábnou srstí. Vlna díky mikro dutinkám je lehčí a hřejivější než její ovčí alternativa.
KAŠMÍR
Materiál získaný z kašmírové kozy. Oblečení je měkké na dotek, prodyšné, velmi hřejivé a působí velmi kvalitně. Ideálně se hodí na kousky jako jsou svetry, šály, čepice či kabáty.